Pożyczka dla firm działających od 3 miesięcy na podstawie obrotów online i z terminali płatniczych

Mężczyzna przy laptopie cieszący się z informacji o otrzymaniu finansowania YouLend

Na polskim rynku usług finansowych pojawił się nowy bardzo ciekawy gracz – YouLend, który oferuje finansowanie dla małych i średnich firm już od 3 miesięcy aktywnej działalności, tzn. takiej, gdy na koncie pojawiają się obroty. Kalkulacja możliwej do uzyskania kwoty pożyczki i wielkości spłat odbywa się na podstawie obrotów firmy z terminali płatniczych, płatności online oraz wybranych platform sprzedażowych marketplace jak np. pyszne.pl. Do wyliczenia limitu nie będą brane płatności gotówkowe lub tradycyjne przelewy bankowe. Dochody pożyczkobiorcy w ogóle nie są badane. Maksymalnie, jeśli pozwolą na to obroty, przedsiębiorca może otrzymać nawet 10 mln zł finansowania!

Akceptowane są wszystkie formy prawne działalności

Firma patrzy na średniomiesięczny obrót i wymaga, aby wyniósł on co najmniej 3 tys. zł. Przykładowo, jeśli w pierwszych 3 miesiącach działalności masz obrót: 1, 3, 5 tys. zł, to średnio miesięcznie spełniasz ich kryterium. Możesz otrzymać 1- lub 2-krotność swoich miesięcznych obrotów, a zależy to m.in. od długości prowadzenia działalności, opinii w Internecie o Twoich produktach/usługach czy okresu, za jaki przedstawisz wyciągi bankowe.

Finansowanie nie ma oprocentowania, tylko jednorazową opłatę – prowizję od udzielonej kwoty, która wynosi od 3 do 30% i zależy od zdolności kredytowej. W Polsce jest to średnio ok. 12%. Pisząc „w Polsce”, warto wspomnieć kilka słów o firmie.

YouLend powstało w Wielkiej Brytanii w 2016 r. Obecnie finansuje małe i średnie firmy w 7 kolejnych krajach: USA, Irlandii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Polsce. Jest to firma, której jednym z właścicieli jest Allianz, a pozostałych 3 właścicieli to również duże, międzynarodowe instytucje finansowe, więc jest to firma bezpieczna. Dodatkowo posiada ocenę 4,8/5 w serwisie Trustpilot.

Spłaty pożyczki następują jako ustalony wcześniej procent od każdej płatności online/ z terminala w kolejnych miesiącach. Waha się on od 5 do 20%. Jest to ogromny atut tego rozwiązania, ponieważ jeśli spadnie obrót, będziesz wolniej spłacał pożyczkę, a jeśli wzrośnie – będziesz ją spłacał szybciej, ale zawsze będziesz wiedział, że jest to stały procent każdego wpływu online, a nie sztywna rata ustalona kwotowo. Przykładowo klient płaci Tobie kartą lub online 100 zł. Pieniądze trafiają na rachunek rozliczeniowy i są dzielone: 10% dla YouLend na spłatę pożyczki, a 90% zostaje przesłane na Twoje konto firmowe w przypadku gdy wielkość spłaty została ustalona na 10%. Proces powtarza się do momentu całkowitej spłaty pożyczki. W umowie nie ma podanego okresu finansowania, ponieważ Twoje przyszłe obroty nie są znane. W praktyce spłata odbywa się średnio w okresie od 6 do 18 miesięcy.
Firma zawsze przedstawia 3 różne opcje spłat i możesz wybrać najlepszą dla siebie. Jeśli z jakichś powodów żadna nie jest optymalna, YouLend może przygotować ofertę indywidualną.

Przykładowa oferta wygląda następująco:

kredyt dla firm - przykład kalkulacji
  1. Przy pierwszej pożyczce decyzja oraz przygotowanie umowy trwają ok. 4 dni, a konfiguracja konta, spłat i wypłata środków może zająć kilka kolejnych. Nie wszystkich operatorów płatności da się obecnie skonfigurować, ale firma cały czas pracuje nad rozszerzeniem listy partnerów.
  2. Po spłacie 60% pożyczki można ubiegać się o kolejną, co jest pokazane w Ofercie dofinansowania. Kolejne finansowanie jest tańsze, a cały proces jest błyskawiczny, bo YouLend ma już wszystkie dane i skonfigurowany proces dzielenia płatności. Wypłata kolejnej pożyczki następuje zwykle w 24 h.
  3. Umowa jest podpisywana online. Zabezpieczeniem jej jest poręczenie osobiste członków zarządu (jeśli jest) oraz wspólników. Cały proces jest prosty i dość automatyczny. Jedyne co należy przedstawić, aby otrzymać finansowanie, to wyciągi z co najmniej 3 miesięcy oraz dane zarządu i wspólników. Jeśli przedstawisz wyciągi z 12 miesięcy, będziesz prawdopodobnie mieć lepszą zdolność kredytową, tj. otrzymasz większą kwotę, a jednorazowa opłata będzie niższa.

Uwaga – firma sprawdza KRD, ale nie sprawdza BIK!!!

Rozwiązanie to będzie najlepsze dla firm, które działają na rynku krótko i nie dostaną finansowania bankowego oraz tych, które mają duże obroty elektroniczne, ale małe zyski lub ich brak. Oczywiście z oferty chętnie skorzystają też firmy, które cenią szybkość i prostotę działania oraz możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu.

YouLend oferuje to rozwiązanie tylko poprzez wybrane zaufane podmioty. W Polsce wśród pośredników finansowych jest dostępne tylko w Platinum Financial, którego jestem partnerem. Nie znajdziesz tej oferty u doradców kredytowych pracujących poza naszą siecią.

Jeśli zaciekawił Cię ten produkt – zadzwoń, chętnie wszystko wytłumaczę i złożę w Twoim imieniu wniosek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.