Pytanie, jakie konto bankowe wybrać pojawia się często na forach i grupach internetowych. W wielu miejscach w internecie znajdziesz rankingi kont prywatnych i firmowych. Na wielu forach każde z tych kont będzie miało grupę swoich zwolenników. Wystarczy wyszukać w Google. Ja napiszę tylko o jednym, tym które sama używam od lat i jestem z niego zadowolona. To mBank.

Zaczęło się od konta prywatnego 15 lat temu, potem otwarłam konto firmowe (mam je już 5 lat) i mniej więcej od tamtego czasu konto otwarte na moje dziecko, wtedy jeszcze niepełnoletnie. Wszystko pod jednym loginem, z łatwym przełączaniem się pomiędzy kontami i naprawdę prostą, intuicyjną bankowością elektroniczną.

Konto firmowe

 

Konto firmowe miałam przez pierwsze 2 lata bezpłatnie, a nawet przez rok czy dwa oni płacili mnie 50 zł/ miesiąc. Teraz może Cię kosztować:

  • 25 zł/ miesiąc, w tym jest 20 przelewów bezpłatnie (konto Komfort) lub 
  • 19 zł/ miesiąc lub 0 zł pod warunkiem opłacania z niego ZUS, ale za każdy przelew zapłacisz 1,5 zł. Jeśli robisz mało przelewów, opłaca Ci się to.

Wiadomo – oferta ta będzie się zmieniać. Poniżej znajduje się link do aktualnej oferty i możesz otworzyć przez niego konto w tym banku.

Do konta firmowego możesz mieć 4 subkonta bez dodatkowych opłat.

Konto prywatne

Za konto prywatne i dziecka nic nie płacę, za wypłaty we wszystkich bankomatach również. Fakt, dużo je używam, może to ma znaczenie.

Lubię mieć porządek, czystą głowę i wszystko w jednym miejscu. Konto ma być proste i ma mi służyć. To, co bardzo mi się podoba to możliwość otwarcia:

  • 4 subkont oszczędnościowych (aktualnie nisko oprocentowanych, z 1 przelewem w miesiącu bezpłatnie, potem 9 zł, więc uwaga!)
  • 10 eKont rozliczeniowych nieoprocentowanych z bezpłatnymi przelewami oraz
  • 10 celów oszczędnościowych, gdzie ustawiasz automatyczne oszczędzanie, np. zaokrąglenie każdej płatności kartą do jakiejś kwoty lub każdego przelewu.

Możesz otworzyć konto lub cel oszczędnościowy na każde dziecko, na wakacje, na nieprzewidziane wydatki czy na swoją emeryturę. Ja tak robię. Mimo niskich stóp procentowych warto oszczędzać, żeby mieć jakąś poduszkę finansową na nieprzewidziane sytuacje.

Dla takiej konstrukcji kont można więc dobrze zarządzać swoimi domowymi i firmowymi finansami.

Tu znajduje się link do aktualnej oferty i możesz otworzyć przez niego konto osobiste w tym banku:

Ciekawe usługi dodatkowe

  • kredyty z relatywnie łatwym przyznawaniem dla klientów banku, w końcu mają Twoje zwyczaje finansowe podane czarno na białym.
  • eMakler – nadal pod jednym i tym samym loginem możesz 3 kliknięciami kupować akcje spółek giełdowych. Świetne, choć tutaj jedna rzecz mi się nie podoba. A mianowicie kursy podawane są z 15-minutowym opóźnieniem, czyli tak jak je znajdziesz na głównych internetowych serwisach informacyjnych typu Onet, WP czy Interia. Jeśli chcesz mieć kursy on-line, musisz słono zapłacić lub otworzyć rachunek w Biurze Maklerskim mBanku, czyli osobne logowanie. Tu mBank zrobił kuchę.
  • możesz inwestować swoje oszczędności w kupowanie jednostek uczestnictwa wielu funduszy inwestycyjnych o różnym profilu ryzyka.
  • ubezpieczenia.

Mogę z czystym sumieniem polecać mBank jako jego wieloletni zadowolony użytkownik.

Konto bankowe, Poznań | Dorota Krajewska-Roszyk