Wybierz interesujący Cię kredyt:

Kredyty dla firm

Jak znaleźć najtańszy kredyt dla firmy? Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz ze wsparcia, jakie daje doradztwo kredytowe. Mam podpisaną umowę o współpracy z najlepszymi bankami w zakresie kredytów firmowych. Dlatego za usługę wyszukania kredytu i poprowadzenia całej transakcji od początku do końca, czyli do podpisania umowy kredytowej i wypłaty środków, nie płacisz mi. Płaci mi bezpośrednio bank.

Kredyt dla firm nigdy nie jest przyznawany na tych samych warunkach dla wszystkich. 

Różne banki mają różne kryteria kredytowe i nie wszystkie finansują wszystkich przedsiębiorców. Różnice dotyczą np. formy prowadzenia działalności gospodarczej (jednoosobowa działalność, czy spółka i jaka spółka), formy prowadzenia księgowości, długości prowadzenia działalności, branży, wyniku finansowego z prowadzonej działalności, czy możliwej do otrzymania kwoty. Tak więc, aby dobrać dla Ciebie najlepszy kredyt, potrzebuję poznać te informacje. Na ich podstawie bank obliczy Twoją zdolność kredytową i przyzna Ci ocenę, zwaną ratingiem. Im lepszy rating, tym większą kwotę możesz otrzymać i tym tańszy będzie kredyt. W jaki sposób dokładnie bank liczy rating, jest jego tajemnicą, a szczegółów nie zna nawet większość pracowników danego banku.

Warunki kredytów zmieniają się często. Tak więc fakt, że pół roku temu nie spełniałeś kryteriów do kredytu firmowego, nie znaczy, że nie spełniasz ich dzisiaj. Warto ponownie złożyć wniosek, o ile od ostatniego wniosku wydarzyły się pozytywne zmiany w Twojej firmie, które są potwierdzone poprawą wyników finansowych. Wiele lat byłam analitykiem w banku – wiem, na co oni patrzą i jak opisywać działalność firmy, aby pokazać się bankowi z jak najlepszej strony.

Przy okazji – dbaj o swój BIK. Jeśli terminowość spłat nie jest Twoją mocną stroną, to z czystej kalkulacji: jeśli masz słaby, BIK zostają Ci drogie rozwiązania i bardzo dostajesz po kieszeni. Nie opłaca Ci się to. Albo zostają Ci tylko rozwiązania z zabezpieczeniem na nieruchomości, a tej możesz nie mieć.

Kredyt w rachunku bieżącym

Kredyt obrotowy

Kredyt inwestycyjny

Dla firm

Mam podpisaną umowę o współpracy z kilkoma najlepszymi bankami w zakresie kredytów firmowych. Dlatego za usługę wyszukania kredytu i poprowadzenia całej transakcji od początku do końca, czyli do podpisania umowy kredytowej i wypłaty środków nie płacisz mi. Płaci mi bezpośrednio bank.

Różne banki mają różne kryteria kredytowe i nie wszystkie finansują wszystkich przedsiębiorców. Różnice dotyczą np. formy prowadzenia działalności gospodarczej (jednoosobowa działalność, czy spółka i jaka spółka), forma prowadzenia księgowości, długości prowadzenia działalności, branży, wyniku z prowadzonej działalności, czy możliwej do otrzymania kwoty. Tak więc, aby dobrać dla Ciebie najlepszy kredyt potrzebuję znać te informacje. Na ich podstawie bank obliczy Tobie zdolność kredytową i przyzna Ci ocenę, zwaną ratingiem. Im lepszy rating tym większą kwotę możesz otrzymać i tym tańszy będzie kredyt. W jaki sposób dokładnie bank liczy rating jest jego tajemnicą, a szczegółów nie zna nawet większość pracowników danego banku.

Warunki kredytów firmowych zmieniają się z dnia na dzień. Tak więc fakt, że pół roku temu nie spełniałeś kryteriów do kredytu firmowego nie znaczy, że nie spełniasz ich dzisiaj.

Przy okazji – dbaj o swój BIK. Jeśli terminowość nie jest Twoją mocną stroną, to z czystej kalkulacji. Jeśli masz słaby BIK zostają Ci droższe rozwiązania i dostajesz po kieszeni. Nie opłaca Ci się to.

Kredyt dla osób indywidualnych

Mam podpisaną umowę o współpracy z najlepszymi bankami w zakresie kredytów dla osób prywatnych. Dlatego za usługę wyszukania kredytu i poprowadzenia całej transakcji od początku do końca, czyli do podpisania umowy kredytowej i wypłaty środków nic mi nie płacisz. Płaci mi bezpośrednio bank.


Banki mają różne kryteria kredytowe i różnie punktują kredytobiorców. Różnice dotyczą np. rodzaju umowy o pracę, jej długości, wielkości zarobku, wieku, stanu cywilnego, ilości osób w gospodarstwie domowym, czy ilości zapytań zarejestrowanych w BIK. Przełoży się to potem na możliwą do otrzymania kwotę kredytu, długość kredytu, jego cenę. Tak więc, aby dobrać dla Ciebie najlepszy kredyt, potrzebuję znać kilka informacji na Twój temat. Na ich podstawie bank obliczy Twoją zdolność kredytową i przyzna Ci ocenę, zwaną ratingiem. Im lepszy rating, tym większą kwotę możesz otrzymać i tym tańszy będzie kredyt. W jaki sposób dokładnie bank liczy rating, jest jego tajemnicą, a szczegółów nie zna nawet większość pracowników danego banku.


Warunki kredytów gotówkowych zmieniają się często. Akurat w tych kredytach najczęściej pojawiają się krótkoterminowe „promocje”, które polegają na tym, że do konkretnej kwoty i na konkretny okres pojawia się atrakcyjniejsze oprocentowanie czy niższa prowizja, które są wykorzystywane w reklamach w telewizji czy na plakatach. Niestety inna kwota i inny okres kredytu mogą być już znacznie droższe w tym samym banku. Dlatego nie można powiedzieć, że teraz najatrakcyjniejszy jest kredyt gotówkowy w banku A, bo może tylko tak być do pewnej kwoty, a powyżej niej będzie to już bank najdroższy. Również fakt, że pół roku temu nie spełniałeś kryteriów dla kredytu gotówkowego, nie znaczy, że nie spełniasz ich dzisiaj. Warto ponownie złożyć wniosek, w tym samym lub innym banku.

Przy okazji – dbaj o swój BIK. Jeśli terminowość nie jest Twoją mocną stroną, to z czystej kalkulacji: jeśli masz słaby BIK z powodu opóźnień w płatnościach zostają Ci droższe rozwiązania i dostajesz po kieszeni. Nie warto spóźniać się z płatnościami. Nie opłaca Ci się to.

Kredyt gotówkowy

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny

Kredyt samochodowy

Kredyt na EKO inwestycje (np. fotowoltaika)

Pożyczki pozabankowe (parabanki)

Dla osób indywidualnych

Mam podpisaną umowę o współpracy z kilkoma najlepszymi bankami w zakresie kredytów dla osób prywatnych. Dlatego za usługę wyszukania kredytu i poprowadzenia całej transakcji od początku do końca, czyli do podpisania umowy kredytowej i wypłaty środków nic mi nie płacisz. Płaci mi bezpośrednio bank.

Banki mają różne kryteria kredytowe i różnie punktują kredytobiorców. Różnice dotyczą np. rodzaju umowy o pracę, jej długości, wielkości zarobku, wieku, stanu cywilnego, ilości osób w gospodarstwie domowym, czy ilości zapytań zarejestrowanych w BIK. Przełoży się po potem na możliwą do otrzymania kwotę kredytu, długość kredytu, jego cenę. Tak więc, aby dobrać dla Ciebie najlepszy kredyt potrzebuję znać kilka informacji na Twój temat. Na ich podstawie bank obliczy Tobie zdolność kredytową i przyzna Ci ocenę, zwaną ratingiem. Im lepszy rating tym większą kwotę możesz otrzymać i tym tańszy będzie kredyt. W jaki sposób dokładnie bank liczy rating jest jego tajemnicą, a szczegółów nie zna nawet większość pracowników danego banku.

Warunki kredytów gotówkowych zmieniają się często. Akurat w tych kredytach najczęściej pojawiają się krótkoterminowe “promocje”, które polegają na tym, że do konkretnej kwoty i na konkretny okres pojawia się atrakcyjne oprocentowanie czy niższa prowizja, które są wykorzystywane w reklamach w telewizji czy na plakatach. Niestety inna kwota i inny okres mogą być już znacznie droższe w tym samym banku. Dlatego nie można powiedzieć, że teraz najaktrakcyjniejszy jest kredyt gotówkowy w banku A, bo może tylko tak być do pewnej kwoty, a powyżej jej będzie to już bank najdroższy. Również fakt, że pół roku temu nie spełniałeś kryteriów dla kredytu gotówkowego nie znaczy, że nie spełniasz ich dzisiaj.

Przy okazji – dbaj o swój BIK. Jeśli terminowość nie jest Twoją mocną stroną, to z czystej kalkulacji. Jeśli masz słaby BIK z powodu opóźnień w płatnościach zostają Ci droższe rozwiązania i dostajesz po kieszeni. Nie warto spóźniać się z płatnościami. Nie opłaca Ci się to.

Kredyty - z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia | Dorota Krajewska-Roszyk | Poznań, Gniezno, Jarocin - Wielkopolska