Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży

Bezpieczni uczniowie

Nastał wrzesień, a wraz z nim skupiamy się, aby dobrze wyposażyć swoje pociechy na nowy rok szkolny. Czy jest to żłobek, przedszkole, szkoła czy studia warto ubezpieczyć swoje małe i duże dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków. W Polsce robi tak 90% rodziców, choć warto tu zaznaczyć, że ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe. Ot, w szkole łatwiej o wypadki na korytarzu, boisku czy lekcji WF. Ubezpieczenie to dotyczy jednak nie tylko aktywności okołoszkolnej, ale chroni nasze dziecko 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Również wtedy kiedy dziecko jest pod naszą opieką, nawet jeśli jest z nami na wakacjach, a o tym wie tylko 27% rodziców wg badania Polskiej Izby Turystyki.

Placówki szkolne raczej nie oferują już ubezpieczeń, bo ubezpieczenia grupowe miały tę wadę, że wszystkie dzieci musiały wykupić ten sam wariant ubezpieczenia, a przecież każdy z nas ma inne potrzeby i inną zasobność portfela. Teraz każdy rodzic robi to sam. A że z każdym rokiem technologia postępuje naprzód dziś można już ubezpieczyć dziecko w prosty i szybki sposób online. Ważne tylko, aby natrafić na dobrego agenta ubezpieczeniowego, który nas nieco nakieruje, ponieważ ofert na rynku jest bez liku.

Każda firma ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie ubezpieczenie NNW Szkoła, jakkolwiek ono by się nazywało. Przy ubezpieczeniach, jak przy żadnym innym produkcie najważniejsze są niuanse, dlatego warto pochylić się nad różnymi wariantami jakie są dostępne na rynku i przejrzeć dostępne opcje.  Na co warto zwrócić uwagę:

  1. Czy ubezpieczenie faktycznie chroni 24/7/365 na całym świecie?
  2. Jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia i koniecznie wyłączenia!!!
  3. Porównanie w/w w kilku znanych nam firmach ubezpieczeniowych – 50 zł składki ubezpieczeniowej rocznie będzie zawierać bardzo różne świadczenia, dlatego warto przeanalizować gdzie dostaniemy najwięcej za kwotę, którą chcemy przeznaczyć na ubezpieczenie naszej pociechy.
  4. Czy odszkodowania są wypłacane procentowo za uszczerbek na zdrowiu czy kwotowo? Lepsze jest ubezpieczenie z procentową kalkulacją uszczerbku na zdrowiu.
  5. Jaka jest maksymalna suma ubezpieczenia? 1% od sumy ubezpieczenia 10 tys. zł wynosi 100 zł przy najtańszych wariantach, a 1% od najdroższego wariantu – 50 tys. zł sumy ubezpieczenia – to 500 zł. Przykładowo świadczenie za złamaną rękę może wynieść 3% sumy ubezpieczenia. W najtańszym i najdroższym wariancie będzie to 300, albo 1500 zł. Co ciekawe, badania pokazują, że rodzice oczekują za składkę 25 zł na rok odszkodowania w wysokości 1200 zł za złamaną rękę.

Przygotowałam zestawienie dwóch bardzo dobrych firm ubezpieczeniowych, aby pokazać różne warianty i zobrazować to o czym piszę. Liczę, że zestawienie to pomoże rodzicom podjąć decyzję. Jeśli macie jakieś specjalne potrzeby ubezpieczeniowe to firmą, w której można stworzyć ubezpieczenie NNW skrojone indywidualne na miarę, jak ubranie u krawca, jest Interrisk. Wtedy zapraszam do kontaktu. Jako niezależny doradca finansowy i multiagent ubezpieczeniowy chętnie odpowiem na pytania i przygotuję taką ofertę. Dodam, że przeglądałam również ofertę naszego rodzimego giganta ubezpieczeniowego PZU i nie wyszła korzystniej niż to co pokazałam w zestawieniu, a już nie chciałam go zaciemniać.

Zestawienie ubezpieczenia dzieci i mlodzieży

Poniżej łatwo można zawrzeć ubezpieczenie online. Przygotowałam dla Was dodatkową 10% zniżkę. Linki już ją zawierają.

Jednocześnie pamiętajmy jak sama nazwa wskazuje, że jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli nie ma mowy o odszkodowania z powodu uszczerbku na zdrowiu wynikającego ze złamania prawa, czy działania umyślnego jak np. wszczęcie bójki.

W sprawie ubezpieczenia majątkowego, komunikacyjnego, na życie, kredytu, leasingu i innych form finansowania potrzeb prywatnych i firmowych zapraszam również. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.